Exhibition

Knap, Lomová, Puchová

19 Oct 2017 – 30 Nov 2017

Event times

19. 10. 2017 - 30. 11. 2017

Cost of entry

dospělí 50 Kč
děti, studenti a senioři 30 Kč

Save Event: Knap, Lomová, Puchová

I've seen this

People who have saved this event:

close

Nová galerie

Prague
Prague, Czechia

Address

Travel Information

  • Florenc
  • Muzeum
  • Main station (Hlavní nádraží)
Directions via Google Maps Directions via Citymapper
Event map

Druhá podzimní výstava v Nové Galerii představí trojlístek umělců, jejichž tvorba stojí na podobném formálním základu.

About

Druhá podzimní výstava v Nové Galerii představí trojlístek umělců, jejichž tvorba stojí na podobném formálním základu. Ať už je tematickým středobodem obrazů člověk, náboženství, pomíjivost všedního okamžiku nebo vlastní vzpomínky, vždy se při jejich zobrazení vrací k formě klasické malby, ke které každý přistupuje vlastním tvůrčím způsobem.

Jan Knap ve svých malbách zobrazuje výhradně situace z dětství Krista, obklopeného skotačícími anděli, často hrajícími na hudební nástroje. Idylická atmosféra jeho obrazů vychází z tradičního zobrazení figur v kombinaci s ideální krajinou, která čerpá jak z tradice starého malířství, tak z autorova dětství v západočeské krajině. Jan Knap je tak se svými pokorně zbožnými plátny, plnými naděje a radosti jedním z nejpozoruhodnějších představitelů moderního sakrálního umění.

Práce Ivany Lomové kombinují vnitřní svět vzpomínek, emocí a prožitků s realistickou malbou. Estetika těchto maleb vychází z prchavých okamžiků relativně obyčejných situací, kterým člověk často nevěnuje pozornost. Autorka pracuje s fotografickým materiálem a s reálnou předlohou. Přesto nejsou její malby pouhým přepisem reality, ale bohatou subjektivní interpretací viděného.

Ilustrátorka a malířka Hana Puchová opírá těžiště své tvorby spíše než na univerzálním tématu či námětu na osobních zkušenostech. Často zobrazuje rodinné či osobní situace, výjevy z běžného života nebo náměty spojené s jejím rodným ostravským krajem. Tyto expresivní až úderné obrazy spojuje pestré užití barev, ostré linie, jasně členěné plochy a nemilosrdně upřímné zobrazení portrétovaných osob i situací.

  • 19. 10. - 30. 11. 2017
  • vernisáž: 19. 10. 2017 od 19:00
  • Nová galerie, Balbínova 26, Praha 2

What to expect? Toggle

Exhibiting artistsToggle

Ivana Lomová

Hana Puchová

Jan Knap

Comments

Have you been to this event? Share your insights and give it a review below.